Zip screen

Roleta zip screen

Montowane przed oknem skutecznie redukują nagrzewanie się pomieszczeń. Dzięki zastosowaniu szczelnego zamka są nie tylko niezwykle odporne na wiatr, ale pełnią dodatkową funkcję moskitiery. Rolety te idealnie sprawdzają się na ogromnych powierzchniach, przy równoczesnym zachowaniu kompaktowych wymiarów kasety i prowadnic. Spośród niezliczonych ilości tkanin, możemy dobrać materiał o odpowiednim stopniu przezierności w zależności od indywidualnych potrzeb.

Dzięki rewolucyjnemu systemowi napinania materiału w prowadnicach "ZIP", screen znacznie zwiększa odporność rolety na wiatr, po zamknięciu zastępuje siatkę na owady, a w przypadku użycia materiału typu blackout zapewni bardzo skuteczne zaciemnienie. System ten występuje wyłącznie w wersji elektrycznej.

Wyposażenie budynków lub mieszkań w duże powieszchnie przeszklone ma wiele zalet. Jesienią, zimą i wiosną ma to swoje korzyści, gdyż do pomieszczeń wpuszczane jest dużo światła dziennego. Lecz latem odczuwane jest przegrzanie i zbyt duże nasłonecznienie. Zewnętrzna osłona przeciwsłoneczna z ekranów tekstylnych zapobiega przegrzaniu. Zatrzymuje promienie słoneczne przed ich kontaktem ze szkłem. Niechciane ciepło oraz przeszkadzające odblaski świetlne nie przedostają się do środka. Zostają wyeliminowane prześwietlenia oraz refleksy świetlne na ekranach komputerów i telewizorów. Jednocześnie, dzięki przeźierności tych przesłon, nie traci się kontaktu z otoczeniem – widok na zewnątrz zostaje zachowany.