Zip screen

Roleta zip screen

 

Rolety zip screen, montowane przed oknem, skutecznie redukują nagrzewanie się pomieszczeń. Dzięki zastosowaniu szczelnego zamka, są nie tylko niezwykle odporne na wiatr, ale pełnią również funkcję moskitiery. Doskonale sprawdzają się na dużych powierzchniach, zachowując przy tym kompaktowe wymiary kasety i prowadnic. Spośród licznych tkanin dostępnych do wyboru, możemy dobrać materiał o odpowiednim stopniu przezierności, dopasowując się do indywidualnych potrzeb.

Dzięki rewolucyjnemu systemowi napinania materiału w prowadnicach "ZIP", screen znacznie zwiększa odporność rolety na wiatr. Po zamknięciu zastępuje siatkę na owady, a w przypadku użycia materiału typu blackout zapewni bardzo skuteczne zaciemnienie. System ten występuje wyłącznie w wersji elektrycznej.

 

Wyposażenie budynków lub mieszkań w duże powierzchnie przeszklone ma wiele zalet. Jesienią, zimą i wiosną korzystamy z obfitości światła dziennego. Latem jednak często doświadczamy przegrzania i nadmiernego nasłonecznienia. Zewnętrzna osłona przeciwsłoneczna wykonana z ekranów tekstylnych skutecznie zapobiega przegrzewaniu się pomieszczeń, zatrzymując promienie słoneczne przed ich dotarciem do szkła. Dzięki temu eliminowane są niechciane ciepło oraz uciążliwe odblaski świetlne, które mogą zakłócać pracę przy ekranach komputerów i telewizorów. Jednocześnie, dzięki przezierności tych przesłon, zachowany jest kontakt z otoczeniem, a widok na zewnątrz pozostaje niezakłócony.